Blog

Bilinçaltı Eğitimi Nedir?

Bilinçaltı Eğitimi Nedir?

Öncelikle bilinçaltı, beynimizin en önemli parçalarından biridir ve Sigmund Freud tarafından çok detaylı bir şekilde incelenmiştir. Bilinçaltı, daha çok bilinçten ayrı gibi görünse de aslında onun emrinde çalışan bir tür mekanizmadır.

Bilinçaltı nedir ne yapar diye düşünüldüğünde bilinçaltı; vücutta bulunan istemsiz kasları yönetir, vücut dinlenme halindeyken gerekli fonksiyonların çalışmasını sağlar ve öğrendiği bilgileri bilince doğrudan yönlendirir. Yani vücudumuzun en işlevsel parçalarından bir tanesidir.

Bilinç ve bilinçaltının temel farkları, en iyi buzdağı örneği ile anlatılabilir. Örneğin; buzdağının görünen kısmına bilinç, altta kalan kısmına da bilinçaltı diyebiliriz. Bu doğrultuda gün içinde yaşamış olduğumuz birçok durum, kafamızda farklı duygu ve düşüncelerin oluşmasını sağlar, bilinçaltı yoluyla…

Bilinçaltı hakkında şaşırtan bir diğer gerçek ise nefes almak ile alakalı. Yapılan çeşitli araştırmalara göre nefes alma verme kontrolü, bilinçaltı sayesinde düzgün çalışıyor. Bunun dışında çocukluğumuzdan bu yana yaşadığımız sıra dışı olaylar ve edindiğimiz alışkanlıklar, bilgiler bilinçaltında kaydedilir.

bilinçaltı nedir

Mesela ne zaman bisiklet sürmek gibi sürekli dikkat gerektiren bir aktivite yapmaya kalksanız, bilinçaltı buna istinaden sürekli açık olacaktır. Bu sayede edindiğimiz bilgiler de bilinçaltında kayıt altına alınır.

Hiç yolda dalgın bir şekilde yürürken bir anda varmak istediğiniz noktada olduğunuzu fark ettiniz mi? Bu örnek de yine bilinçaltını açıklamak için çok ideal. Uzun zaman boyunca gittiğiniz yol, artık bilinçaltına alınmış ve yollar beyin tarafından ezberlenmiştir. Yani bu noktada bilinçaltı, tıpkı bir otomatik pilot görevi görür.

Son olarak bir bebeğin yürümeyi öğrenmesi dahi yine bilinçaltı sayesindedir. Bunun dışında araba kullanmak ya da enstrüman öğrenmek de bilinçaltı sayesinde gerçekleşir. Bilinçaltı, öğrendiği bilgileri zamanla bir alışıklık haline getirir ve kısa bir süre sonra otomatik olarak yapmaya başlar.

 

Bilinçaltı Eğitimi

Bilinçaltı ya da bilinçaltı dili eğitimi sayesinde tanıştığınız insanların ne tür bir kişiliğe sahip olduklarını öğrenebilir ve buna göre hareket edebilirsiniz. Ayrıca bilinçaltı eğitimi sayesinde size yakın olan insanların, aile üyelerinizin hatta ilk defa karşılaştığınız bir insanın psikolojik durumuna da analiz edebilirsiniz.

Bilinçaltı dili eğitimi almak ilk başlarda biraz zor gelebilir fakat alıştıkça yerel dillerden daha kolay bir dil olduğunu anlayacaksınız.

Bunun dışında bilinçaltı eğitimi almanın en iyi yanı, her şeyden önce kendinizi tanımaktır. Bilindiği üzere insan, kendini kandırabilen bir yapıya sahiptir. Herhangi bir olayda kendi düşüncelerinizi yansıtabilir ve gerçek dışına itebilirsiniz.

bilinçaltı nedir

bilinçaltı nedir meditasyon akademi

Örneğin bir şeyi gerçekten yapmak istediğinizi, gerçekten aşık olup olmadığınızı ya da herhangi bir iş için iyi bir aday olup olmadığınızı alacağınız bilinçaltı eğitimi ile öğreneceğiniz bilinçaltı nedir bilgisi sayesinde artık anlayabilmeniz mümkün olacaktır.

Bunun dışında bilinçaltı eğitimi, ebeveynler için de harika bir araç olacaktır. Örneğin, bu bilinçaltı eğitimi sayesinde çocuğunuz alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıkları olup olmadığını, başkaları ile nasıl bir arkadaşlık içinde bulunduğunu vb. anlayabilir ve duruma göre ilerleyebilirsiniz. Ayrıca yine bu eğitim sayesinde çocuğunuz ile her konuda olumlu bir şekilde konuşarak iyi bir ilişki yaratabilirsiniz.

Son olarak bilinçaltı eğitimi alarak çocukluk travmalarınızı, korkularınızı ve tiklerinizi de kontrol altına alabilir ve zaman içerisinde tamamen yok edebilirsiniz. Bilinçaltı eğitimi her ne kadar teknik olarak zor olsa da eğer öğrenmeye gerçekten hevesliyseniz önünüzde hiçbir engel duramaz.

Sizler de bilinçaltı dünyasının insanlığa sunduğu harika fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bilinçaltı Temizliğinde Bilinçaltı Eğitiminin Rolü

Görüldüğü üzere bilinçaltının insan üzerindeki etkisi azımsanamayacak kadar güçlüdür. Tabii durum böyle de olsa bilinçaltını kontrol etmek ve temizlemek bazen çok zor olabiliyor. Yapılan araştırmalara göre bilinçaltı eğitimi ile bilinçaltını temizlemek diğer yöntemlere göre çok daha kolaydır.

Bilinçaltı insanı güçlü yapabildiği gibi zayıf da yapabilmektedir. Gün içerisinde birçok olay yaşadığımız için bilinçaltını temizlemek gitgide zor olabiliyor ve onca düşüncenin arasında kalmak beyni yorabiliyor. Bu gibi nedenlerde belli zamanlarda bilinçaltı temizliği yapmak sanılandan çok daha önemlidir.

bilinçaltı nedir

bilinçaltı nedir meditasyon akademi

Bilinçaltı eğitimi alarak hem kendinizi keşfedebilir hem de boş bir zihne sahip olduğunuz için olduğunuzdan daha güçlü birine dönüşebilirsiniz. Bilinçaltı, vücut için kimi zaman iyi kimi zaman kötü de olsa kontrol altına alındığı zaman çoğunlukla size avantaj sağlayacaktır.

Daha fazla güncel bilgi veya danışmanlık için Meditasyon Akademi bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kurumumuz tarafından profesyonel olarak; Pleiades Şifa ve Farkındalık Meditasyonu, Neuro Touch Method, İsim Analizi ve Numeroloji, Stres Yönetimi, Nefes Koçluğu, Rüya ve Sembol Dili Eğitimi, Para ve Bolluk Bilinci Eğitimi gibi çeşitli alanlarda hizmetler verilmektedir.

Tüm eğitimlerimize buradan ulaşabilirsiniz ayrıca bizimle iletişime geçmek isterseniz iletişim bilgilerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir