Şeref Tolga Kuralay

KURUCU MEDİTASYON EĞİTMENİ

Herkese Merhabalar, ben Şeref Tolga Kuralay.

23 Kasım 1974 İstanbul / Üsküdar doğumluyum.

İlk, orta ve lise yıllarımı İstanbul / Suadiye’de tamamladıktan sonra çeşitli firma ve otellerde muhasebe departmanlarında çalışmaya başlayarak hayata yeni bir adım attım.

2012 yılına kadar devam eden iş hayatım boyunca hayatı, kendimi ve evreni sorgulamak benim için ayrı merak konusu olmaktaydı.

Çocukluk yıllarımda yaşadığım aile içi travmalar ve kalıntıları beni nefes almaya zorluyordu. Yaşadığım ilişkiler, beraberlikler sorun üstüne sorun yaratıyor ve bu sorunu çözmek bir yana sorunlar daha da büyüyordu. Gençlik yıllarımı geçim derdi ve ilişki sorunları içinde boğulmaya harcadığımın farkında değildim.

Sanki travmalarım katlanarak çığ gibi büyüyordu. Yavaş yavaş öldüğümü hissediyordum ve dünya büyük bir yük olmaya başlamıştı. Duygusal olarak inişli ve çıkışlı bir hayata sahip olduğum dönemlerde kim olduğumu, amacımın ne olduğunu sorgulama duygusunun en tavan yaptığı zamanlardı.

Çocukluğumdan beri hep içimde benimle birlikte büyüyen “HER ŞEY GÖRDÜKLERİNDEN İBARET DEĞİL” düşüncesi benimle birlikte gelişerek hayat yolculuğumda bana eşlik ediyordu.

Ancak bu sorular ve cevapları da travmalarımın altında ortaya çıkmak için sanki gün sayıyordu. Büyük ve derin bir bataklıkta, karanlıkla boğuşan çaresiz bir insandım ve çığlıklarım içimde yankılanıyordu.

Bir yandan inişli çıkışlı bir hayatı devam ettirmek, bir yandan da içimden gelen “SEN BU DEĞİLSİN” arasında kalmak oldukça yorucu gelmeye başlamıştı.

Hayatımın dip noktasına gelen aşamasında tüm değer yargılarımın, anlayışımın bittiği noktada “ANLAMSIZLIK deryasının dalgaları arasında boğuşurken bir süre sadece hayatı seyretme ama anlamlandıramama durumuna geçmiştim.

Yaklaşık 2 ay kadar bu tarifsiz durumu yaşadıktan sonra bir arkadaş grubu içerisinde yaşadığım olağan dışı deneyimle beraber yeni dünyanın keşif kapıları da açılmaya başlamıştı.

Bu dünyayı seyreden ben ise yeni doğmuş bir bendi. Anlamsız gelen her şey şimdi yeni bir anlam kazanmaya başlamış, evrenin varoluşsal sırları sanki bir film şeridi gibi zihnimden geçmeye başlamıştı. Fiziksel belirtiler ile kendini göstermeye başlayan bir dönüşüm yoluna çıkmıştım.

Kısa bir süre sonra algılarımın açılması ve hassasiyet kazanması ile beraber deneyimlediğim birçok ruhani deneyimler ve etrafımda bulunan insanların da bu etkileri alarak yaşaması beni denemeler yapmaya sürükledi.

İnsanlar üzerinde uygulamalar yaparak ortaya çıkan bu yeni olgunun ne olduğunu anlama yoluna gittim. Uygulama yaptığım insanların da hayatlarında pozitif dönüşümler olduğunu fark ederek ortaya bir sistem çıktığını ve bu sistemin insanlar için eşi bulunmaz bir değerde olduğunu ancak bundan kimsenin haberi olmadığını anlamam fazla uzun sürmedi.

Yurt dışından yabancı uyruklu insanların benimle irtibata geçerek bunu deneyimlemek üzere İstanbul’a gelmeleri beni şaşırtmıştı. Sosyal medya üzerinden yayınladığım uygulama seanslarını merak eden enerji terapistleri ve şifacıların Türkiye’ye neden geldiğini anlayamamıştım.

Onlara bunun nedenini sorduğumda bugüne kadar birçok eğitim aldıklarını, uygulama yaptıklarını ancak bu çeşit bir uygulama denemediklerini söylemeleri beni daha çok araştırmaya sürükledi.

Birçok insan üzerinde uygulamalar yaptıktan sonra dünyada ilk kez ortaya çıkan “Frekans” boyutuna vesile olduğumu anladım. Anlayamadığım ise bunun neden sadece bende olduğuydu.

Ben tek başıma ne kadar ilerleyebilirdim? Daha sonra bu sistemi nasıl öğretebileceğimi sorgulamaya başladım.

Bütün hayatım değişmişti. Sadece bu yaşadığım deneyimler benim eski hayatımı bana unutturmaya ve yeni biri olarak devam etmeme neden oluyordu.

Birçok kitapları okumaya ve araştırmaya devam ettim. Okuduğum kitaplar genellikle kuantum fiziği yasaları ve evrenin keşfedilmiş özellikleri ve teoriler üzerine olan bilimsel kitaplardı.

Bunun yanında doğu ve batı öğretilerini araştırmaya başlamıştım. Daha önce buna benzer deneyimleri yaşayanları aramalıydım.

Araştırmalarım sonucu ortaya çıkan bu  sistem daha önce aynı şekilde ortaya çıkan bir sistem değildi.

İnsanın kendi varoluşunun sırlarına kadar yolculuk etmesini sağlayan, insanlarda hızlı ve etkili çalışan birçok geri bildirim ve benim yaşadığım dönüşüm bunun kanıtlarını taşıyordu.

Çevremin ve birçok çevrenin baskısı ve komik durumlara düşmem umurumda değildi.

Daha önceki hayatımı ve o hayatı yaşayan kişi artık gitmişti. Yeni biri vardı ve bu biri artık kendini birisi olarak tanımlayamıyordu.

Bu durumun verdiği cesaretle hayatım sadece evrensel sistemi araştırmak ve öğretmek üzerine şekillenmeye başladı.

Pleiades® ismini verdiğim MEDİTASYON sistemini geliştirdim.  2013 yılından beri uygulama ve öğretime açarak bu konuda uygulayıcı ve eğitmenler yetiştirmeye başladım.

Yaşadığım tüm deneyimleri ve uygulamaları bütün olarak bu sayfaya aktaramasam da eğitim veya tanıtım seminerlerinde paylaşıyorum.

Dünden bugüne Pleiades® Meditasyon Sistemini öğretmenin ve eğitmenler yetiştirmenin onurunu yaşıyorum.

Sevgiyle Kalın…

Eda Kuralay

MEDİTASYON AKADEMİSİ KURUCU EĞİTMENİ
Merhabalar ;
Değişim, üzerine ne kadar düşünürseniz düşünün ne kadar araştırma yaparsanız yapın eyleme geçmediğiniz sürece gerçekleşmeyecek bir olgudur.

İnsan hayatı deneyimlerüzerine kuruludur.

Deneyimler tecrübelere dönüşür ve tecrübeler öğrenilmesi gereken herşeyi bize öğretmek için var olurlar.

Hepimiz bu dünyaya öğrenmeye, gelişmeye ve hep ileriye doğru adım atarak, hep değişerek ve dönüşerek olgunlaşmaya, özümüzü ve gerçek potansiyellerimizi yaşamak ve yaşatmak için geldik.

Bizler kendine yolculuk yapan ve yolculuğu boyunca yolu hep kendine çıkan varlıklarız.

Benim yolculuğum ise yirmili yaşlarımda metafizik, bilim, kişisel gelişim ve spiritüel kitapları okuyarak ve araştırarak başladı.

Araştırmalarım uzun yıllar devam etti. İlerleyen süreçte Eskişehir Anadolu Üniversitesinin iletişim bölümünden mezun olduktan sonra iletişim sektöründe çeşitli firmalarda çalıştım ve yöneticilik yaptım.

Çalışma hayatım süresincebir çok deneyime sahip oldum.

Her geçen yıl kendimle ilgili keşiflerim oluyordu.

Sezgilerim çok kuvvetliydi ve hayatımda bir şeyin olmasına niyet ettiğim zaman olduğunu gördüğüm gün içimde benden çok daha ötede bir güç olduğunu farketmiştim.

Neden buradayım ?Yaşadığım hayatın ve deneyimlerin bana anlatmaya çalıştığı şey ne olabilir ?şeklindesorular sormaya başlamıştım kendime.

Yoğun giden iş yaşamı durup düşünmeme ve hayatı sorgulamama neden olmuştu.Bundan daha fazlası olduğumu hissetmeye başlamıştım ve radikal birkarar ile kurumsal iş hayatımı bıraktım.

Artık neyi araştırmam gerektiğini biliyordum.

Araştırmalarım sonucu 2014 yılında Eft Duygusal Özgürleştirme Tekniği eğitimini alarak değişim ve dönüşüm yolunda ilk adımımı attım.

Devam eden süreç içerisinde Reiki, Bioenerji, Shambala ve son olarak Pleiades Meditasyon Sistemi ile tanıştım.

Düşüncelerin, duyguların, olayların, içinde bulunduğumuz ve ilişkili olduğumuz her şeyin yalnızca enerji olduğunu ve enerjimizi nasıl kullanabileceğimizi, nasıl değişip dönüşebileceğimizi deneyimledim.

İçsel yolculuğum tüm hızıyla devam ederken aynı zamanda edindiğim bilgi ve tecrübelerimi ihtiyacı olan bütün dostlar ile paylaşıp kendini ve hayatını değiştirip dönüştürmek ve içsel yolculuğuna çıkmak isteyen herkes içinelimden gelenin en iyisini yaparak tüm sevgim ile vesile olmaya çalışıyorum.

Uzmanlık Eğitimlerim
  • Pleiades® Sistemi 3B Uzman Eğitmen
  • Energy Eft Foundation – Temel Enerji Eft Eğitimi
  • Energy Eft Master Practitioner – Enerji Eft Uzmanlık Eğitimi
  • Goe Energy In Motion Master Practitioner – Emo Uzmanlık Eğitimi
  • Goe Modern Stress Management Foundation – Temel Modern Stres Yönetimi Eğitimi
  • Goe Modern Stress Management Professionel – Modern Stres Yönetimi Profesyonel Eğitimi
  • Modern Enerji Koçluk Eğitimi
  • Modern Enerji Uzmanlık Eğitimi
  • Pozitif Eft Eğitimi

Semra İnanç

Meditasyon Eğitmeni / Uzman Fizyoterapist


Merhabalar ;

Uzman Fizyoterapist Semra İnanç.

30 yılı aşkın bir süredir uzman fizyoterapist olarak toplum sağlığına dokunduğum çok kıymetli bir görevi sürdürürken, bu zaman içinde edindiğim ruh beden ve zihin sağlığı başlıklarını kapsayan tüm bilgi ve birikimimi MEDİTASYON AKADEMİ çatısı altında eğitim programları düzenleyerek ve çeşitli etkinliklerin içinde bulunarak insanlarla paylaşmaya gayret etmekteyim.

Kendime doğru çıktığım bu keşif yolculuğunda; Karşıma çıkan her kişide kendimden bir parça görüp, onları yansımam olarak değerlendirip, aslında ve aynı zamanda kendi bütünlüğüme katkıda bulunuyor olmam paha biçilmez bir değer benim için.

Daha iyiye daha güzele hep birlikte yol almak ve yolda buluşmak dileğimle…

*1990 İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü Lisans Eğitimi

*1994 İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans Programı

*KPM klinik hasta değerlendirme ve hastalıklara bütünsel yaklaşım temalı eğitim programı

*Ortopedik manual terapi süreli eğitim programları

*Craniosakral Terapi

*Klinik PNI (psikonöroimmunoloji) sertifikalı eğitim programı

*Alternatif geleneksel çin tıbbı akupunktur ve meridyen *sistem terapisi sertifikalı eğitim programı

*Tamer Dövücü ile ODM (Optımum Denge Modeli) süreli eğitim programı

*SCIO Quantum Biofeedback Biorezonans Terapi Cihaz kullanım ve süreli eğitim programları

*Touch For Health Kinesiology bünyesinde kas organ ilişkisi, beden dili, meridyen sistemi konu başlıklı süreli eğitim programı

*Dr. Gilbert Renaud ile RECALL HEALING.. hastalıkların ardında yatan sebepler ve çözüm yolları temalı eğitim program serisi

*Bio-well cihazıyla; insanın elektromanyetik alanının, organ ve sistemlerinin fonksiyonel ve enerjetik olarak  ölçümü ile çakra, meridyen sistemleri analizi ile raporlanması eğitimi

*Ayşe Nilgün ARIT ile Maya Şamanizmi ve Şifa seramonisi

*Başak Devrim ile Numerolojı sertifika programı

*Melek Alpak ile Tai chi Qigong harmony 5 element akışı eğitim programı

*Eda Kuralay ile GoE Spesific EFT Taping Method (duygusal özgürleşme teknıklerı) konulu eğitim programı

*Şeref Tolga Kuralay ile Meditasyon Akademi; PLEİADES FARKINDALIK VE ŞİFA MEDİTASYONU 3-A sertifikalı eğitim programı