Blog

Meditasyon Kursu

Meditasyon Kursu

Meditasyon yapmanın kısa ve uzun vadeli faydaları saymakla bitmez fakat tamamen doğru anlamda meditasyon yapmak için az da olsa belli düzeyde bir eğitim almanız gerekmektedir. Bu nokta da devreye meditasyon kursları giriyor. Meditasyon kursu, meditasyonu ince ayrıntılarına kadar öğrenebileceğiniz en işlevsel yöntemlerden bir tanesidir.

Bilindiği gibi stres,endişe ve kaygı gibi kişiye rahatsızlık veren duyguların üstesinden gelmek oldukça zordur. Bu gibi durumlar ile sık sık karşılaşıyorsanız bir meditasyon kursuna yazılmayı düşünebilirsiniz. Özellikle de bu tarz sorunları uzun vadeli, sık sık yaşıyorsanız…

Bunların dışında bir meditasyon kursu, sadece sorunlarınızdan kurtulmanızı sağlamaz aynı zamanda mutluluğu bulmanıza da yardımcı olur. Sevgi, alçakgönüllülük, sabır ve nezakete ulaşmak için zorlu bir süreçten geçmeniz gerekmektedir. Meditasyon kursu sayesinde bütün bu güzel duygulara erişebileceksiniz. Geçici olarak bu duyguların bazılarına erişmek mümkündür, özellikle de mutluluğa. Kursumuz sayesinde bütün duygulara yaklaşımınız değişecek ve kalıcı teknikler ile duruma göre hareket edebileceksiniz.

Meditasyon Kursu

Meditasyon Kursu

Yapılan araştırmalara göre düzenli olarak meditasyon yapmak, kişinin her yönden gelişmesini sağlamaktadır. Günde sadece 15 dakikanızı ayırarak her gün düzenli olarak meditasyon yaparsanız hayat kaliteniz artacak ve mutluluğa daha kolay ulaşacaksınız. Düzenli meditasyon yapmak, sabır ve disiplin gerektirir ve kimi zaman disiplinli olmak çok zor gelir. Meditasyon kursu ile düzenli olarak meditasyon yapmayı öğrenecek ve olumsuz durumların zihninizde yarattığı etkiyi bu sayede azaltabileceksiniz.

Son olarak meditasyon kursu aracılığı ile meditasyonu en ince detaylarına kadar öğrendiğiniz zaman artık düzenli meditasyon yapmak sizlere eskisi kadar zor gelmeyecek, hatta çok zevk alacağınız bir aktivite olacaktır. Düzenli olarak meditasyon yapmak, temiz bir zihne sahip olmanızın yanı sıra sağlıklı bir bedene de sahip olmanızı sağlar. Yani genç, zinde ve sağlıklı olmanın yolu meditasyon yapmaktan geçer.

Meditasyon Nedir?

Çok köklü bir geçmişe sahip olan meditasyonun etkileri bilimsel açıdan kanıtlanmıştır. Sağlıklı bir beden ve temiz bir zihin için yapılan pratik anlamına gelen meditasyon, günümüzün en etkili zihin boşaltma tekniklerinden bir tanesidir. Temelde Doğu felsefesine dayanan meditasyon, yaklaşık 2500 yıllık bir geçmişe sahip ve ilk olarak Batı’da gelişerek günümüzdeki popülerliğini kazanmayı başardı.

Meditasyon Kursu

Meditasyonun beden ve zihne olan etkileri yaklaşık 1970 yılından beri bilim insanları tarafından detaylı bir şekilde incelenmektedir ve halen günümüzde bile ortaya yeni etkiler çıkmaktadır. Bunların yanı sıra çoğu doktor, hastalarına meditasyon yapmayı önermektedir. Yani meditasyonun ne derece etkili olduğu bu örnekten bellidir.

Meditasyonun Bilimsel Etkileri

Yapılan çeşitli araştırmalara göre meditasyonun kanıtlanmış ve kanıtlanmamış yüzlerce etkisi bulunmakta. Meditasyonun kanıtlanmış etkileri arasında en önemli etken ise beyinde bulunan gri maddenin işlevinde artış görülmesidir. Gri madde, beyinde öğrenme ve hatırlama gibi fonksiyonlardan sorumludur. Yani meditasyon yaparak zihninizin daha kapsamlı bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun dışında hücresel yaşlanmayı geciktirme, meditasyon sayesinde gittikçe artmaktadır. Yapılan araştırmalara göre telomeraz aktivisnde meditasyon sayesinde yüzde 40 civarında bir artış görülmektedir.

Meditasyonun çeşitli hastalıklara karşı savaştığı da bilinmektedir. Örneğin; meditasyon yaparak kalp krizi riskini yaklaşık yüzde 2 civarında azaltabilir ve tansiyonda iyileşme kaydedebilirsiniz. Bu tarz hastalıklar ile meditasyon yaparak savaşmak, mutluluğu da beraberinde getirmektedir.

Son olarak depresyon gibi sorunlarınız var ise meditasyon yaparak bu sorunlarınızda belli düzeyde ilerleme kaydedebilirsiniz. Meditasyon yapmanın depresyonda olan kişilere umut verdiği bilinmektedir. Yani düzenli bir şekilde meditasyon yaparak bunalım halinden az da olsa kurtulabilirsiniz.

Meditasyon Kursu

Meditasyon Kursu ile Teknik Öğrenin

Bildiğiniz gibi meditasyon, kendi içerisinde birçok farklı dal ve tekniğe ayrılmaktadır. Yüzlerce tekniği bulunan meditasyon arasından kendinize en uygununu seçebilirsiniz. Meditasyon kursları aracılığı ile farklı teknik ve egzersizler öğrenebilmeniz mümkün. Meditasyon kursumuzda nefes koçluğu ve farkındalık eğitimleri vererek günlük hayatınızda daha iyi hissetmenizi sağlıyoruz.

Meditasyon teknikleri dışında kursumuzda farklı egzersizler de öğrenebilir ve kişisel gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz. Teknikler ve egzersizler dışında bilmeniz gereken bazı meditasyon uygulamaları da vardır.

Kısacası kursumuz sayesinde meditasyon ve meditasyon tekniklerini, meditasyon egzersizlerini ve daha birçok farklı kavramları öğrenebilir ve kişisel gelişiminize büyük bir yatırım yapabilirsiniz. Kursumuz hakkında detaylı bilgiye web sitemiz üzerinden ulaşabilir ya da bizleri telefon numaramızdan arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir