PLEIADES NEDİR?

Pleiades’in Kazandırdıkları

Pleiades Meditasyonun Beyin Üzerindeki Etkileri Ölçümlendi.

Pleiades Şifa ve Farkındalık Meditasyon Sistemi, fiziksel, ruhsal ve duygusal problemlerin ana nedenine inerek çözülmesini sağlayan ve temelde yatan duygusal travma, bilinçaltı blokajları, enerji meridyen düzensizliklerini her seviye ve katmanda derinlemesine dönüştüren bir meditasyon yöntemidir.

Aynı zamanda konu odaklı çalışmalar ile (korkular, fobiler, kaygılar, değersizlik ve çaresizlik, ilişki, aşk ve para problemleri, çakra ve meridyen dengelemeleri vs.) destekleyici bir enerji meditasyon sistemidir.

Üstelik odaklanmadan, ritüel, sınır ve kalıplar olmadan çabasız ve kolay uygulanabilen bir meditasyon türüdür.

Olmalıydı, olmamalıydı, yapılmalıydı, yapılmamalıydı gibi teknik öğretilerin ötesinde özgür ve doğal bir yol izleyen sistemdir.

Öğrenimi kolay, çabasız ve deneyim yoluyla gerçekleştiği için 2 günde katılımcılar kendilerine ve sevdiklerine bu seansları yapabilir hale gelmektedirler.

Meditasyon Akademisi olarak, kişiye özel Pleiades Meditasyon Uygulamaları ile travmalarının dönüştürülmesini, Ruhsal, fiziksel, duygusal, zihinsel sorunlarında umutsuzluğa kapıldığınız konu ve sıkıntılarınızdan özgürleşmenizi ve sevdiklerinizle kaliteli bir hayat sürmenizi hedefliyoruz.

Tüm bu sorunları Pleiades Şifa ve Farkındalık ve meditasyon sistemi ile dönüştürmeyi öğreniyorsunuz.

Kendinize ve çevrenize çaba harcamadan ve kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Bizlerin; hayatımızda ve kendimizde problem olarak gördüğümüz birçok sorunun altında yatan nedenin, atalarımızdan aktarılan genlerin olduğunu ve çocukluk yıllarımız dahil hayatımızın farklı evrelerinde biz fark etmeden bilinçaltımızda kabul ettiğimiz çekirdek inançlarımızın da buna katkısı olduğunu biliyoruz.

Her aileden birileri bu eğitimi almalıdır !

TRAVMA NEDİR?

Bizler yaşam sürecimizde birçok olumsuz olaylarla karşılaşabiliyoruz. Herhangi bir yer ve zamanda yaşadığımız bir tehdit, fiziksel şiddet veya başkasının başına gelen bir olaya tanık olmak bilinçaltımızda gizlenen daha büyük bir tehlikeye dönüşebiliyor ve kayıt altına alınıyor üstelik biz farkına varmadan.

Eğer karşılaştığımız olayda korku, çaresizlik ve dehşet duyguları bizi sarmışsa o anda ki kayıtlanan bu gizli duygular elektromanyetik kodlar olarak sinir sistemimizde yer alabiliyor.

Hayatımızın farklı evrelerinde bilinçaltımız ve özellikle duygusal beynimiz benzer olay, şekil ve hatta sembolik bir görsel algılandığında yeniden bu duyguları bize yaşattırabiliyor.

Biz ise bilincimizin arka planında neler olup bittiğinden habersiz bir şekilde nedenini bilmediğimiz bir dizi olumsuz duygunun kontrolünden çaresiz ve umutsuzca kurtulmak için çırpınıyor, çırpındıkça da daha büyük bir içsel kaosun içinde kayboluyoruz.

Stres seviyemizi yükselten, beklenmedik anlarda gerçekleşen dehşet, kaygı, panik yaratan ve anlamlandırma süreçlerimizi olumsuz etkileyen olaylar ve sonucunda sürekli yaşamaya başladığımız bu durum travmatik yaşantılar olarak tanımlanabilir.

Trafik kazaları, doğal afetler, taciz, baskı altında geçen bir çocukluk, uzun yıllar süren evlilikte atılan ilk tokat ve daha sayamayacağımız kadar birçok olay ve durum bizlerin bilinç arkasında gizli kodlar olarak hayatımızı kontrol edebiliyor.

Hayat kalitemizi düşüren ve bizi çaresiz, yalnız ve değersiz hissettiren ve duygusal kaosa sürükleyen, çözüm bulamadığımız her durum bizdeki gizli travmaların gündelik hayatımıza yansımasıdır. Her travma akışı bozulmuş bir beden enerji meridyen akışını bozan bir kod bir yazılım gibidir.

Bu kodlar yani travmalar hiç beklemediğimiz anda istemsiz bir şekilde hayatımıza etki eder ve bizler bunun nedenini karşımızda ve dışarıda ararız.

Oysaki bizim enerji bedenimizde bizden habersiz algılarımızı ve düşüncelerimizi etkilerler ve bize dışarıyı, dışarıdaki insanları hedef almamızı sağlarlar. Travma, dönüştürülmediğinde bireyin hayat kalitesi, verimliliği düşer; sosyal yaşamdan iş gelişime kadar birçok alanda bozulmalar gerçekleşebilir.

Travmatik etkiler belli başlı belirtiler ortaya çıkarabilir:

Aşırı gerilim ve öfke yaşama, kolayca ürkme; ışık, ses gibi uyaranlardan kolayca rahatsız olma, uyku bozukluğu, tekrarlayan rahatsız edici rüyalar, travmatik deneyimi ya da bazı detaylarını unutma, günlük yaşamı ve sosyal ilişkileri eskisi gibi sürdürememe, mutsuzluk, umutsuzluk duyguları (çocuklarda hırçınlaşma, öfke nöbetleri), travmatik deneyimi hatırlatıcı durumlardan ısrarla kaçınma gibi belirtiler travmatik deneyimin kişide ruhsal bir bozulmaya neden olmuş olabileceğine işaret eder.

Travma daha öncede değindiğimiz üzere sinir sisteminize yerleşmiş manyetik kodlardır. Bu kodların etkileri ise hayatımıza nasıl yansır ?

 1. Ansızın ve nedensiz ortaya çıkan nedensiz gerilim ve öfke.
 2. Kolayca korku duygusunun ortaya çıkması.
 3. Işık, ses veya farkına varmadığımız uyaranlardan kolayca rahatsız olmak.
 4. Uyku düzeninde değişim ve süreklilik.
 5. Kabuslar, rüyalar ve bunların tekrar etmesi.
 6. Sosyal ilişkilerde sorunların başlaması.
 7. Sürekli mutsuzluk ve umutsuzluk içinde olmak.
 8. Değersiz ve çaresiz Hissetmek (Öfke duygusunun alt duygularıdır.)
 9. Kaybetme korkusu ve gelecek kaygısı.
 10. Geçmiş̧ olayları takıntı haline getirmeye başlamak.
 11. Keder ve hüzün duygusunun hâkim olması.
 12. Yeme bozukluklarının başlaması.
 13. Aç̧ değilken yeme isteği.

 

Buna benzer belirtiler başladığını düşünüyorsanız gizli veya açık bir travmanın hayatınızı kontrole aldığını söylemek mümkün. Travmalar insanın kendisini tanıması, bilmesi, kendi ile bütünleşmesi ve barışık olmasının, sezgilerinin ve yeteneklerinin körlenmesine yol açabilecek  büyük tehdit oluşturmaktadır.

Artık Pleiades Şifa ve Farkındalık Meditasyonu ile tanışma, kendinizi yeniden doğurma, yenileme ve  yapılandırma, sezgilerinizi ve yeteneklerinizi keşfetme, kendinizi iyileştirme ve tüm engellerden özgürleşme zamanınız geldi demektir.

Şimdi Pleiades Şifa veFarkındalık Meditasyonun bilinen teknik çalışmalardan farkı nedir ?

Bu konuya değinelim.

 1. Pleiades Meditasyon sistemi sizi tek tek travma tespiti yapmak için yormaz.
 2. Sınır, kalıp ve ritüellerle, uzun öğreti ve bilgilerle zamanınızı harcamaz.
 3. Kolaylıkla ve çabasız, rahatlıkla öğrenip deneyimleyebilirsiniz.
 4. Pleiades meditasyon sistemi deneyim yoluyla öğrenildiği için asla unutulmaz.
 5. Odaklanmanız gerekmez. Somut deneyimler hayatınızda kalıcı olmasını sağlar.
 6. Meditasyon sistemi su gibidir, her teknik çalışma ile uygulanabilir ve hataya yer bırakmaz.
 7. Uzman Akademi eğitmenlerinin sınırsız rehberliği size bir telefon uzaklığındadır.
 8. ,Özel bir çaba sarf etmeden varlığınızın doğal akışında kendinizi içinizdeki bilge ile buluşturur.

 

Peki Pleiades Meditasyon Sistemi Tüm Bunları Nasıl Yapar ?

 

 1. Beden gizli zekası ismi verilen Biyolojik Zekamızı Aktive eder.
 2. Beden enerji meridyenlerini aktive ederek hücresel yenilenmeyi başlatır.
 3. Beyin dalgalarımızı dengeleyerek stres kontrolünü sağlar.
 4. Sinir sistemini dengeler ve düzenler.
 5. Beden elektromanyetik alanın orijinal haline dönmesini sağlar.
 6. Çakraları düzenler ve dengeler.
 7. Tüm beden fonksiyonlarını uyandırır ve formatlar.

 

Meditasyon Akademisi olarak tüm bunların üstesinden gelmek, kendi potansiyelinizi ve içinizde ki şifacıyı hissedip, açığa çıkarma sürecinizde ve sonrasında yanınızda olacağız.

Sık Sorulan Sorular

Bu Meditasyona ihtiyacım var mı ?

Meditasyon yapmanın, stres ve korku, kaygı, gibi zorlu duyguları anlamada ve çözümlemede fiziksel ve ruhsal sorunlarda yardımcı olduğunu duymuş olabilirsin.

Şu an bu ve benzeri duyguları yoğun yaşamadığını ve hayat kalitenin verimli olduğunu varsayalım.

Aile ve iş yaşamında, sosyal ilişkilerinde mutlu olduğunu, stresli, endişeli, kaygılı ve korku dolu olmadığını, geçmiş ve gelecek düşüncelerinin duygusal baskı yapmadığını, depresyon ve panik atak gibi yaşam kaliteni düşüren sorunlar yaşamadığını, fiziksel sağlığının yerinde olduğunu ve ruhsal, fiziksel ve duygusal sorunlarının hayatında yer kaplamadığın, sezgisel algılarının açık ve her şeyin yolunda gittiğini varsayalım.

Böyle zamanlarda kendine “Her şey bu kadar iyi giderken gerçekten meditasyon yapmaya ihtiyacım var mı?” diye sorabilirsin.

Kısaca cevap: Evet, ihtiyacın var.

 

Pleiades Şifa ve Farkındalık Meditasyonunun Faydaları

 

Pleiades Şifa ve Farkındalık meditasyonu, geçici bir soruna karşı geliştirilen anlık bir çözüm değildir:

Aynı fiziksel egzersizler gibi hem kısa hem de uzun vadeli faydaları olan farklı bir enerji meditasyon yöntemidir.

İstediğimiz fiziksel görünümü elde edene kadar spor yapıp sonra aniden bıraktığımızda bedenimizin aynı kalmayacağını, uzun vadeli bir kalıcı değişim yaratmak istiyorsak sporu düzenli yapmamız gerektiğini biliriz.

Aynı şekilde, zihnimizin doğasında kalıcı bir farkındalık hedefliyorsak meditasyon yapmayı bir alışkanlık hâline getirmeli ve bir rutine oturtmalıyız, aynı zamanda bunu keyif haline getirmeliyiz.

Bedendeki kasları çalıştırmanın aksine, meditasyon pratiğinin etkilerini kolayca gözlemleyebiliriz.

Yapılan çalışmalar, meditasyon yapmanın beyinde fiziksel değişimler yarattığını gösteriyor.

Bununla birlikte, zihnin değiştiğini fark edebilmek, bilinen meditasyon yöntemlerine oranla Pleiades Şifa ve Farkındalık Meditasyonu aracılığı ile oldukça kolay.

Eğer meditasyonun faydalarına dair tereddütlerin varsa veya seni harekete geçirecek sebeplere ihtiyaç duyuyorsan işte birkaç neden:

Akışkan Beyin: Beynimiz ve bağışıklık sistemimizin bağlantısı.

80’lİ yıllarda yapılan bilimsel çalışmalar gösteriyor ki beynimizin, vücudun farklı bölgelerine gönderdiği kimyasal uyarılarda bağışıklık sistemi hücrelerimiz de görev alıyor.

Bu da demek oluyor ki beynimiz ne zaman düşünceler, duygular veya duyumlarla ilgili bir sinyal gönderse bu sinyal bağışıklık sistemimize de  iletiliyor. Dolayısıyla bağışıklık sistemimiz, beynimiz ile devamlı bir etkileşim İçinde.

Hatta bu etkileşimden dolayı bağışıklık sistemine “akışkan beyin” deniyor ve araştırmalara göre düzenli meditasyon pratiği yapmak akışkan beynin güçlenmesinde rol oynuyor.

Meditasyon aracılığıyla dikkati artırmak.

Farkındalık meditasyonunun, dikkati ve odaklanmayı arttırıyor oluşu elbette bir sır değil. Birçok bilimsel araştırma, sadece 4 gün arka arkaya farkındalık meditasyonu yapmanın, dikkati koruyabilme süresini arttırdığını ve aktif hafızayı geliştirdiğini gösteriyor.

Beden Algısının Gelişmesi.

Farkındalık meditasyonunun bir diğer şaşırtıcı etkisiyse beden algısını geliştirmesidir.

Aynı zamanda beden gizli zekâsı ismini verdiğimiz biyolojik zekanın aktive olması şaşırtıcı sonuçlarla karşılaşmamıza neden oluyor.

Beslenme perspektifinden bakacak olursak 2011 yılında yürütülen farklı bir klinik çalışma da yalnızca birkaç gün bilinçli farkındalık meditasyonu yapmanın, stres temelli yeme davranışlarım büyük ölçüde azalttığını ve yemekten alınan keyfi arttırdığını gösteriyor.

Düzenli meditasyon pratiği, günlük hayatımızı dönüştürebilecek daha pek çok olumlu etkiye sahip.

Sadece anlık değil, uzun süre içinde gelişen ve kalıcı hâle gelen faydaları da var.

Dolayısıyla zorlu dönemlerin yanı sıra, kendimizi biraz daha iyi hissettiğimiz zamanlarda da meditasyon pratiğini uygulamaya özen göstermeliyiz.

Ancak bu şekilde kaçınılmaz olarak karşılaşacağımız zorlu durumlara bugünden hazırlık yapabilir ve olayları yaşarken duygusal baskılara maruz kalmadan kolayca sorunları çözebiliriz.

Bu meditasyonun etkileri hayatıma nasıl yansır ?

Hayatımız boyunca hayatın nasıl olması gerektiğine dair güçlü kalıp yargılara maruz kalırız. Zihnimiz sürekli başarmak, daha fazla hedefe ulaşmak ve birden fazla görevle aynı anda başa çıkmakla uğraşır. Koşturan zihnimiz de kimi zaman tüm bu zorlu duygularla bile temasta kalabilmek için desteğe ihtiyaç duyar.

Günümüzde gittikçe artan hayat tempomuzun içinde rekabetçi bir yaşam, yetersizlik ve geride kalmışlık hissini deneyimliyor, zihnimizin sürekli olması gerekenden daha fazla düşünme ve çabalama hâliyle günlük hayatımızı devam ettirmeye çalışıyoruz.

Meditasyon pratiğinin hayatımıza getirdiği değişim ve dönüşümleri anlatmadan önce beynimizin yapısına değinelim.

Beynimizde sinir hücreleri, yani nöronlar, gruplar halinde bulunur. Hep tekrar eden düşünce ve davranışlar, daha çok nöronun bir araya gelmesine ve gruplar oluşturmasına neden olur.

Bir davranış veya tavır tekrar edildikçe onunla ilgili nöron ağı güçlenerek büyümeye başlar, zaman içinde de beynimiz, o ağı daha sık kullanmaya meyleder.

Aynı şekilde, yoğun stres altındaki kişilerde beynin sağlıklı karar alma yetisiyle ilişkili bölgesi daha verimsiz çalışır ve en ufak bir uyarıcıda güçlü duygusal tepkiler vermeye neden olan bölge, bu kişilerde daha gelişmiştir.

Klinik deneyler gösteriyor ki her gün 20 dakika olmak üzere ortalama 8 hafta meditasyon yapan kişilerde, eski tavır ve düşüncelerin taşıyıcısı olan nöron ağları çözülmeye başlıyor.

Böylece farkındalık, yeni bir alışkanlık olarak gelişirken bununla bağlantılı yeni bir nöron grubu her geçen gün güçlenmeye başlıyor.

Beynin karar verme, odaklanma ve hafıza işlevlerini gerçekleştiren neokorteks fiziksel olarak kalınlaşırken aşırı duygusal tepkilerle yıkıcı tavırlar sergilememize neden olan Amigdala küçülüyor.

Meditasyon yapan bireyler,

-Çevresinde olan bitenlere dikkat etmeye başlıyor ve bu kişilerin konsantrasyonu artıyor.

-Kendi duygularını anlamlandırmaya başlıyor ve hem kendisiyle hem de çevresiyle ilişkileri olumlu yönde gelişiyor.

-Farkındalığını o ana getirerek keyfini sürebiliyor, böylece stres ve kaygılarından uzaklaşabiliyor.

-Uyku problemleri ile temasa geçebiliyor, onları çözmeye yönelik bir adım atabiliyor.

-Geçmişi ve geleceği iyi analiz ederek hayatıyla ilgili doğru kararlar verebiliyor.

Düzenli meditasyon pratiğiyle günlük hayatın yoğun temposu içinde durabilmeyi ve ana tanıklık edebilmeyi öğrenebiliyoruz. Bedenimizdeki hisleri tanımlayabiliyor, nefesin yatıştırıcı etkisini deneyimliyor ve hatta beynimizin yapısını da andan ana dönüştürebiliyoruz.

Her gün düzenli meditasyon pratiği yaptığımızda eski zihinsel yapılarımız yavaş ve etkili biçimde çözülmeye ve değişmeye, beynimizin yapısı da bu bağlamda dönüşmeye başlar.

Yani, bir yandan hayat algımız ve şu anda mevcut olabilme yeteneğimiz gelişirken bir  yandan da kalıcı olarak beynimizi dönüştürürüz.

Ancak unutma, değişimi görebilmek için her gün, kendine bu zamanı ayırmalısın. Pratiğini düzenli olarak devam ettirdiğin takdirde kendinde fark ettiğin değişimlere inanamayacaksın

Meditasyonun Strese Etkisi

Birçoğumuz farkında olmasak da hayatlarımız koşuşturma içinde geçerek sınırlarımızı zorlamamıza sebep olabilir. Bu durumda, kendi ihtiyaçlarımızı görmezden gelerek motivasyonumuzu kaybedebilir, kendimizi devamlı zorlamanın hem duygusal hem de fiziksel sağlığımız için yarattığı zararları fark edemeyebiliriz.

Düzenli olarak meditasyon yapmak hız hayatlarımızın içinde yavaşlamak, bir anlığına durup gündelik kararlarımıza yön veren içsel değerlerimizi hatırlamak için çok güzel bir fırsat olabilir. Bu açıdan meditasyon, kendimize dönmemiz, ihtiyaçlarımızı hatırlamamız, mental ve fiziksel sağlığımızı korumamız ve sınırlarımızı çizmemiz için bir araç.

Meditasyon yaparak yeterli zamanımız olmadığı hissiyle strese girdiğimiz, her şeyin bizi kontrol ettiğini düşündüğümüz veya kendimizi çıkmazda hissettiğimiz anları fark edebilir ve zaman içinde duygularımızı ve iyi halimizi dengeleyebiliriz.

Meditasyon bir ağrı kesiciden çok bir öğrenim süreci

Kendimize hatırlatmamız gereken bir şey var ki o da meditasyonun tüm problemlerimizi anında çözebilecek bir ağrı kesici olmadığı. Meditasyon, aslında hayata farklı açılardan bakabilme pratiği ve bu pratiği alışkanlık haline getirerek bu yolculukta daha sabırlı olmayı deneyebiliriz.

Pleiades Hangi Hastalıklara İyi Gelir ?

Meditasyon hastalık için değil sağlık için yapılan bir çalışma olup tedavi yöntemi değildir.

Sağlık, tüm varlığımızın duygusal, zihinsel, ruhsal ve fiziksel boyutlarımızın dengede olması anlamına gelir. Eğer bu boyutlar arasındaki denge bozulursa ortaya farklı hastalıklar çıkar.

Hastalıklar dengenin bozulmasından ortaya çıkan semptomlardır. Meditasyon Seansları hastalıklarının sebebi olan dengesiz durumun dengeye döndürülmesi ve dengenin korunması amaçlı uygulanmaktadır.

Eğer bir tedavi yöntemi olsaydı sadece hasta olan insanların meditasyon yaptığına şahit olabilirdik. Ancak meditasyonu hasta olan veya olmayan her insan uygulamaktadır.

İşte bu durum bize meditasyonun sağlığı korumak ve dengeye yeniden kavuşmak için yapıldığının bir kanıtı oluyor.

Pleiades Şifa ve Farkındalık Meditasyonu Biyoenerji midir ?

Biyoenerji hastalık odaklı, meditasyon sağlık ve denge odaklıdır.

Biyoenerji, bireyin belirli bir hastalık üzerine kendi beden enerjisini kullanarak uyguladığı bir terapidir.

Meditasyon ise bireyin kendi beden gizli zekasını uyandırarak çaba harcamadan, teknik ve ritüel kullanmadan tüm varlığına (Aura, eterik beden, fizik beden, duygu beden ve ruhsal beden) format atmasıdır.

Bir hastalığın alt nedenleri vardır. Bu bir bilinçaltı kaydına, inanca veya duyguya bağlı olabilir.Bu alt nedenler çözümlenmeden hastalık yok edilse dahi yeniden farklı bir formda hayatımıza olumsuz etki eder.

Bir araba düşünelim ve birde şöförü olsun. Şöför sürekli uykuya daldığı için kaza yapıyor ve her kazadan sonra arabasını yaptırmaya götürüyor.

Fakat bu şöför sık sık uyuduğu için benzer kazalar yapıyor.

Şimdi arabayı mı tamir etmek gerekir yoksa şöförü uyandırmak mı ?

Biyoenerji arabayı tamir ettirmektir.

Meditasyon ise şöförü uyandırmak ve arabayı tamir ettirmek hem de kaza yapma riskini minimuma indirmektir.

Eğer siz de beden gizli zekanızı meditasyon çalışması ile uyandırırsanız hem varlığınız kendi kendini formatlar ve iyileştirir hemde siz artık bu yolla bir daha kolay kolay dengenizi bozmazsınız.

Biyoenerji hastalık odaklı, meditasyon sağlık ve denge odaklıdır.

Herkese Uygulama Yapılabilir mi ?

Meditasyon çalışmalarını her insan yapabilir. Meditasyon için her hangi bir ayrım yapılmaksızın herkese uygulama yapılabilir.

Eğitim seminerine katılırsam kesin öğrenebilir miyim ?

Meditasyonu herkes yapabilir. Bu potansiyel her insanda olan bir özellik olduğu için, potansiyelini farkeden herkes bu yeteneği doğal olarak kullanabilir.

2 günlük bir eğitim programı öğrenmek için az bir zaman değil mi ?

Eğer seminelerde teknik bir öğreti eğitimi verilseydi 2 günlük eğitim yeterli olmayacaktı.

Seminerlerde kendinizde mevcut olan beden gizli zekası aktive edildiği ve hemen deneyimleyebildiğiniz için 2 günlük seminer yeterli gelmektedir.

Bu seminerler sizde olanı size hatırlatmak ve bunu deneyimle farkettirmek amaçlıdır. Unuttuğunuz bir özelliğinizi hatırlamak bir anda olduğundan 2 günlük seminer tüm uygulayıcılar için gayet yeterli bir süredir.

Bireysel seans mı almam gerekir ? Yoksa eğitim mi almalıyım ?

Bireysel seans veya eğitim arasında ki fark, bireysel seansta bir meditasyon uygulayıcısına ihtiyacınız olmasıdır. Eğitim programında ise kendi kendinize uygulama yapabilir duruma geldiğiniz için zaman ve yer sınırı olmaksızın her daim kendinize uygulama yapabilirsiniz.

Bu yüzden tercih her zaman size kalmaktadır.

Kaç bireysel seans almam gerekir ?

Bu seanslarının aralıkları ise tamamen sizin bedeninizin durumuna göre değişir.

3 ila 20 gün arasında değişen aralıklar meditasyon uygulayıcınız tarafından belirlenir.

Beden gizli zekası nedir ?

Beden gizli zekası, bedenimizin bütünlüğünün, ruhsal ve duygusal dünyamızın dengesi sağlayan evrensel zekadır.

Bedenimizde bir yaralanma veya hastalık meydana geldiğinde bedenimizin kendi kendini iyileştirme potansiyeli vardır. Bu potansiyelin ne zaman ve nasıl çalışacağını belirleyen ve organize eden zeka beden zekasıdır.

Seans sırasında görülen hareketler neden oluyor ? Sebebi nedir ?

Seans sürecinde ve sonrasında bedenimizde muhtelif bölgelerde veya bütün bedenimizde istemsiz kas hareketleri görülebilir.

Beden otonom sinir sisteminin dengelenmesi ve özellikle parasempatik sinir sistemimizin aktive olması esnasında sık görülen geri bildirimlerdendir.

Beden iyileştirici ve yenileyici hormonlarının salgılanmasından sorumlu olan parasempatik sistem aktive olduğunda titreşim seviyesini değiştirir. bu esnada elektriksel bir dengelenme olduğundan istemsiz kas hareketleri görülebilir.