Yard. Doç. DR. İLKNUR TOPAL - PLEİADES MEDİTASYON VE STRES

Pleiades Şifa ve Farkındalık Meditasyonu Nedir ?

Pleiades Şifa ve Farkındalık Meditasyonu 2012 yılında Şeref Tolga Kuralay tarafından keşfedilmiş ve günümüz dünyasına kazandırılmış bir meditasyon uygulamasıdır.

Bu meditasyon uygulaması bedenimizin gizli zekasını aktive ederek ruhsal, bedensel ve zihinsel olarak yenilenmemizi sağlar.

Bilinen meditasyon tekniklerinin ötesine geçen çabasız ve doğal olarak uygulanır ve yetişen öğrenciler kendi kendilerine bu meditasyon uygulamasını yapabilir duruma gelirler.

 

Pleiades Meditasyonu bana ne kazandırır ?

Pleiades Şifa ve Farkındalık Meditasyonu bizi her seviyede yenileyerek ruhsal, fiziksel ve zihinsel seviyelerde dengede kalmamızı sağlar. Basit ve çabasız bir uygulama olduğundan her yerde ve zamanda kendi kendimize bu meditasyon uygulamasını yapabiliriz.

Duygusal bloklarımızdan, zihinsel problemlerimize, fiziksel sorunlarımızdan, ruhsal sıkıntılarımıza meditasyon uygulamalarının faydalı olduğu dünyanın ileri gelen tıp üniversiteleri tarafından kanıtlanmış olup bizlere sadece bu muhteşem dünyaya adım atmak kalıyor.

Pleiades Hangi Hastalıklara İyi Gelir ?

Meditasyon hastalık için değil sağlık için yapılan bir çalışma olup tedavi yöntemi değildir.

Sağlık, tüm varlığımızın duygusal, zihinsel, ruhsal ve fiziksel boyutlarımızın dengede olması anlamına gelir. Eğer bu boyutlar arasındaki denge bozulursa ortaya farklı hastalıklar çıkar.

Hastalıklar dengenin bozulmasından ortaya çıkan semptomlardır. Meditasyon Seansları hastalıklarının sebebi olan dengesiz durumun dengeye döndürülmesi ve dengenin korunması amaçlı uygulanmaktadır.

Eğer bir tedavi yöntemi olsaydı sadece hasta olan insanların meditasyon yaptığına şahit olabilirdik. Ancak meditasyonu hasta olan veya olmayan her insan uygulamaktadır.

İşte bu durum bize meditasyonun sağlığı korumak ve dengeye yeniden kavuşmak için yapıldığının bir kanıtı oluyor.

Pleiades Şifa ve Farkındalık Meditasyonu Biyoenerji midir ?

Biyoenerji hastalık odaklı, meditasyon sağlık ve denge odaklıdır.

Biyoenerji, bireyin belirli bir hastalık üzerine kendi beden enerjisini kullanarak uyguladığı bir terapidir.

Meditasyon ise bireyin kendi beden gizli zekasını uyandırarak çaba harcamadan, teknik ve ritüel kullanmadan tüm varlığına (Aura, eterik beden, fizik beden, duygu beden ve ruhsal beden) format atmasıdır.

Bir hastalığın alt nedenleri vardır. Bu bir bilinçaltı kaydına, inanca veya duyguya bağlı olabilir.Bu alt nedenler çözümlenmeden hastalık yok edilse dahi yeniden farklı bir formda hayatımıza olumsuz etki eder.

Bir araba düşünelim ve birde şöförü olsun. Şöför sürekli uykuya daldığı için kaza yapıyor ve her kazadan sonra arabasını yaptırmaya götürüyor.

Fakat bu şöför sık sık uyuduğu için benzer kazalar yapıyor.

Şimdi arabayı mı tamir etmek gerekir yoksa şöförü uyandırmak mı ?

Biyoenerji arabayı tamir ettirmektir.

Meditasyon ise şöförü uyandırmak ve arabayı tamir ettirmek hem de kaza yapma riskini minimuma indirmektir.

Eğer siz de beden gizli zekanızı meditasyon çalışması ile uyandırırsanız hem varlığınız kendi kendini formatlar ve iyileştirir hemde siz artık bu yolla bir daha kolay kolay dengenizi bozmazsınız.

Biyoenerji hastalık odaklı, meditasyon sağlık ve denge odaklıdır.

Herkese Uygulama Yapılabilir mi ?

Meditasyon çalışmalarını her insan yapabilir. Meditasyon için her hangi bir ayrım yapılmaksızın herkese uygulama yapılabilir.

Eğitim seminerine katılırsam kesin öğrenebilir miyim ?

Meditasyonu herkes yapabilir. Bu potansiyel her insanda olan bir özellik olduğu için, potansiyelini farkeden herkes bu yeteneği doğal olarak kullanabilir.

2 günlük bir eğitim programı öğrenmek için az bir zaman değil mi ?

Eğer seminelerde teknik bir öğreti eğitimi verilseydi 2 günlük eğitim yeterli olmayacaktı.

Seminerlerde kendinizde mevcut olan beden gizli zekası aktive edildiği ve hemen deneyimleyebildiğiniz için 2 günlük seminer yeterli gelmektedir.

Bu seminerler sizde olanı size hatırlatmak ve bunu deneyimle farkettirmek amaçlıdır. Unuttuğunuz bir özelliğinizi hatırlamak bir anda olduğundan 2 günlük seminer tüm uygulayıcılar için gayet yeterli bir süredir.

Bireysel seans mı almam gerekir ? Yoksa eğitim mi almalıyım ?

Bireysel seans veya eğitim arasında ki fark, bireysel seansta bir meditasyon uygulayıcısına ihtiyacınız olmasıdır. Eğitim programında ise kendi kendinize uygulama yapabilir duruma geldiğiniz için zaman ve yer sınırı olmaksızın her daim kendinize uygulama yapabilirsiniz.

Bu yüzden tercih her zaman size kalmaktadır.

Kaç bireysel seans almam gerekir ?

Tavsiye edilen seans sayısı 3 farklı günde yapılan 3 seanstır. Bu seanslarının aralıkları ise tamamen sizin bedeninizin durumuna göre değişir.

3 ila 20 gün arasında değişen aralıklar meditasyon uygulayıcınız tarafından belirlenir.

Beden gizli zekası nedir ?

Beden gizli zekası, bedenimizin bütünlüğünün, ruhsal ve duygusal dünyamızın dengesi sağlayan evrensel zekadır.

Bedenimizde bir yaralanma veya hastalık meydana geldiğinde bedenimizin kendi kendini iyileştirme potansiyeli vardır. Bu potansiyelin ne zaman ve nasıl çalışacağını belirleyen ve organize eden zeka beden zekasıdır.

Seans sırasında görülen hareketler neden oluyor ? Sebebi nedir ?

Seans sürecinde ve sonrasında bedenimizde muhtelif bölgelerde veya bütün bedenimizde istemsiz kas hareketleri görülebilir.

Beden otonom sinir sisteminin dengelenmesi ve özellikle parasempatik sinir sistemimizin aktive olması esnasında sık görülen geri bildirimlerdendir.

Beden iyileştirici ve yenileyici hormonlarının salgılanmasından sorumlu olan parasempatik sistem aktive olduğunda titreşim seviyesini değiştirir. bu esnada elektriksel bir dengelenme olduğundan istemsiz kas hareketleri görülebilir.